EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, który ma na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. W tym tygodniu w naszej szkole zrobiło się bardzo…europejsko. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali stroje w barwach kraju, który wylosowali i przywitali społeczność szkolną w jego języku ojczystym. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości naszych uczniów oraz przygotowanych przez nich strojów. Następnie dzieci wsłuchiwały się w muzykę próbując odgadnąć z jakiego kraju pochodzi usłyszany utwór. Na kolejnych przerwach międzylekcyjnych rozwiązywali quiz wiedzy o krajach europejskich oraz wykonali prace plastyczne pt. „Kraje kredą malowane”. W zmaganiach konkursowych najlepsze okazały się klasa I oraz klasa V. Gratulujemy!