„Masłowski Światowy Dzień Matematyki”

Na uczniów naszej szkoły czekało wiele wyzwań i niespodzianek związanych oczywiście z MATEMATYKĄ. Jak to z „Królową” bywa nie wystarczył jeden dzień świętowania. Dlatego też dzieci i młodzież z naszej szkoły cały tydzień zmagały się z Matematyką.
Najmłodsi mieli za zadanie wykonać dzieło artystyczne techniką dowolną pt. „WESOŁA MATEMATYKA”. Twórczość i pomysłowość dzieci zaskoczyła odbiorców.
Uczniowie starszych klas wzięli udział w lekcji matematyki poświęconej liczbie Pi. Młodzież obejrzała soecjalna prezentację multimedialną oraz aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat unikalności „Stałej Archimedesa”.
Uczniowie klas IV-VI rozegrali turnieje Rummikuba. O zwycięstwie decydował spryt, umiejętność logicznego myślenia, przewidywalność ruchów przeciwnika oraz odrobina szczęścia. Wszyscy świetnie się bawili.
Najtrudniejsze zadanie czekało na młodzież z klas VIII. To właśnie oni musieli zmierzyć się z EscapeBook. Uczniowie samodzielnie rozwiązywali matematyczne potyczki. Wybrane cyfry z każdego zadania tworzyły klucz, który był rozwiązaniem szyfru.
W piątkowe przedpołudnie zwycięscy matematycznych zmagań z rąk Pani Dyrektor oraz Pań koordynatorek otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.
Wyróżnione osoby w konkursie „WESOŁA MATEMATYKA” to:
Nadia Fiebig kl. I
Olga Matoszko kl. II
Maria Maćkowiak kl. III
Piotr Jańczak
Mistrzami Rummikuba zostali:
Hanna Kaźmierski kl. IV
Martyna Matuszak kl. V
Bartosz Andrzejewski kl. VI
Dawid Radajewski kl. V – wyróżnienie
Mistrzami Ludofiny spośród uczniów klas VIII zostali:
Olga Chudzicka kl. VIII A
Zuzanna Tomczyk kl. VIII A
Piotr Grycz kl. VIII B
Bartosz Pawlak kl. VIII B
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy 🧡🧡🧡
PAMIĘTAJCIE – „MATEMATYKA TO KRÓLOWA NAUK”
Szkolnymi koordynatorami tygodnia matematycznego były p. Magdalena Socha oraz p. Anna Ważbińska-Busz.
« z 2 »