DZIEŃ PIZZY W PRZEDSZKOLU

Dnia 17 stycznia we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”.
Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, układały „pizzowe” puzzle oraz tańczyły przy piosence z pizzą w roli głównej. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Plastelina, kolorowy papier, czy kredki poszły w ruch i powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć. Pomimo, iż pizze były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez nasze przedszkolaki i pracowników kuchni.

To był niezwykle smakowity dzień!
Zapraszamy do galerii na fotorelację.

« z 3 »