GRUDNIOWE LABORATORIA

GRUDNIOWE LABORATORIA
#laboratoriaprzyszłości
#stacjalutownicza

Przygoda z lutownicą i wypalarką 👍

W elektronice, jak w całej fizyce, wszystko opiera się na ścisłych prawach i zasadach. Pracując z lutownicą zakupioną z Laboratoriów Przyszłości wykonaliśmy ozdoby świąteczne – bombki i bałwanka, które można zawiesić na choince. Te proste układy elektryczne zawierają tylko kilka elementów. Choć układy te są proste, elementy wykorzystują niezwykłe prawa fizyki. Dla prawidłowego działania muszą być one odpowiednio połączone w jeden prawidłowy układ. Przy ich montażu potrzebna jest staranność. Jedna pomyłka może zakłócić ich prawidłowe działanie. Nam się jednak udało! Układy działają sprawnie😃

Nasza stacja lutownicza posiada również nagrzewnicę. Podgrzane i skierowane strumieniowo powietrze wykorzystaliśmy do wykonania dekoracyjnych świec świątecznych.

Lutownicę można wykorzystać również jako wypalarkę do drewna. Posiadając specjalistyczne końcówki postanowiliśmy przygotować drobne upominki dla najbliższych. Powstały personalizowane linijki, medale dla babci czy mamy, zakładki do książek z dedykacjami. Ten sprzęt daje mnóstwo możliwości. Takie upominki na pewno ucieszą naszych najbliższych.

NIE PRÓŻNOWAŁO W GRUDNIU TAKŻE KOŁO FOTOGRAFICZNO-FILMOWE – zorganizowało m.in. mikołajkową fotobudkę. Z wykonanych zdjęć stworzyli piękny film. W ostatni dzień szkoły wykonali zdjęcia klasowe w czasie spotkań wigilijnych , które zostały wykorzystane do zredagowania życzeń świątecznych. Efekty pracy naszego koła filmowego można podziwiać na naszej szkole stronie internetowej oraz na Facebooku.

« z 2 »