DZIEŃ JEŻA

W poniedziałek wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Jeża.

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ten dzień był doskonałą okazją do uświadomienia najmłodszym, co zagraża tym zwierzętom.  Dzięki uprzejmości Pani Joli do naszego przedszkola zawitał „żywy” jeż hodowlany. Dzieci mogły zobaczyć go z bliska, pogłaskać i sprawdzić czy jego kolce kłują. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż” oraz leśnych zagadek. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z gazetami „Tupie jeżyk” oraz w zabawach matematycznych i muzycznych. Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci z wszystkich  grupy  wykonały jeżykowe prace plastyczne, które ozdobiły szatnie. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

« z 3 »