Konkurs fotograficzny „Zrób zdjęcie radości”

Z okazji Dnia Dziecka Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży z całej Polski pt. “Zrób zdjęcie radości”.

To może być piękna wiosna na ulicach, w lesie czy na łące, albo wesołe zabawy na podwórku czy wspólne chwile ze spotkanymi po powrocie do szkoły kolegami i koleżankami z klasy. Albo pies czy kot śpiący w niepowtarzalnej pozie. Sfotografuj radość i wyślij ją!

Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w konkursie powinny do 30 czerwca 2021 roku zgłosić swój udział, przesyłając – z pomocą rodzica/opiekuna prawnego – wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora, i informacją o kategorii wiekowej – na adres email: konkurs@brpd.gov.pl. Osoby pełnoletnie mogą dokonać zgłoszenia samodzielnie.

Fotografia może być wykonana aparatem, tabletem lub smartfonem, można wysłać tylko 1 sztukę, a przesłany plik może mieć nie więcej niż 10 MB.

Organizatorzy ustalili cztery kategorie wiekowe. Kategoria I obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym, kategorie II i III dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV oraz kl. V-VIII, kategoria IV przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii wiekowej.

Więcej informacji na stronie Rzecznika Praw Dziecka