Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

     Jak co roku w naszym Przedszkolu  odbyły  się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzi com zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. W tym roku dni te odbyły się 29 i 30 sierpnia. Uczestniczyli w nich rodzice wraz z dziećmi oraz nauczycielki z przedszkola.

     Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu było  ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznały  przedszkole, nauczycielki . Uczestniczyły   w zajęciach ruchowych, plastycznych oraz zabawach  integracyjnych  w sali i na terenie ogrodu przedszkolnego.

     Podczas spotkań rodzice otrzymali wskazówki i rady,  które miały pomóc dziecku w adaptacji. Pragniemy, aby wszystkie dzieci z uśmiechem, bez stresu i płaczu przychodziły do naszego przedszkola.

Autor notatki: Natalia Gurdek