OBCHODY STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ  PAŃSTWO POLSKIE

            Dnia 09.11.18r. miały miejsce uroczyste obchody związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w naszej szkole. Odbył się wówczas konkurs recytatorski, w trakcie którego uczniowie prezentowali strofy traktujące o miłości i oddaniu dla Ojczyzny. Młodzi recytatorzy prezentowali bardzo wysoki poziom,  co owocowało tym, iż komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Wyniki recytatorskich zmagań przedstawiają się następująco:

Klasy I – II:

I miejsce: Martyna Matuszak;
II miejsce: Bartek Andrzejewski.

Klasy IV – VI:

I miejsce: Patrycja Krawczyk;
II miejsce: Stanisław Maćkowiak.

Klasy VII – VIII:

I miejsce: Julia Zyffert;
II miejsce: Michalina Zaremba.

            Po recytatorskich występach przyszedł czas na prezentację przez poszczególne klasy utworów muzycznych związanych z Ojczyną. W wokalnych zmaganiach największe uznanie  wśród publiczności oraz jury zdobyła klasa VIII w piosence „Kocham Cię Polsko”. Uczniowie rywalizowali także ze sobą w konkursie na najciekawszy, patriotyczny strój.
Tu niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się być: Wiktor Włodarczak oraz Sandra Kryś.

            Cała społeczność naszej szkoły włączyła się również w tym wyjątkowym dniu w ogólnopolską akcję, której celem było odśpiewanie hymnu o godz. 11.11. Odtańczyliśmy także na boisku szkolnym uroczystego poloneza.

Autor notatki: B. Szafraniak


« z 4 »