Spotkanie flażolecistów

7 kwietnia w Katedrze Poznańskiej odbyło się spotkanie flażolecistów z okazji 1050. lat pierwszego biskupstwa w Polsce oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Z naszej szkoły do Poznania udało się 24 uczniów z Koła muzycznego prowadzonego przez p. Anitę Towarek. Dzieciom towarzyszyli trzej nauczyciele: p. Izabela Kubiak, p. Karolina Zacharyasz oraz p. Marta Dworczyk.

Po próbie muzycznej z organistą Katedry panem Jackiem Pupka, rozpoczęło się Nabożeństwo Dziękczynne, któremu przewodniczył J.E. Ks. Biskup Damian Bryl. Na zakończenie uczestnicy spotkania odegrali utwór „Boże coś Polskę”. Przy akompaniamencie „Alleluja” Jerzego Fryderyka Haendla I część dobiegła końca.

Na zewnątrz pod dyrekcją pani Bogny odśpiewaliśmy utwór „Marsylianka Wielkopolska”, do którego muzykę napisał jej dziadek. Dyrygowała oryginalną batutą swojego dziadka!

Wspólnie zatańczyliśmy „Maltański” taniec średniowieczny. Jeszcze przez pół godziny graliśmy utwory z repertuaru Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej. Na gitarze oczywiście grał ks. Jan Markowski – nasz duchowy opiekun. Spotkanie zorganizował pan Wojciech Wietrzyński. Zamówił dla nas też piękną słoneczną pogodę 🙂

Serdecznie dziękujemy
Radzie Rodziców naszej szkoły
za sponsorowanie uczniom przejazdu na to spotkanie.

Autor notatki: A. Towarek