LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości wykorzystała grupa uczniów klasy VI wraz z panią Beatą i panią Gosią, realizując dwa moduły innowacji pedagogicznej „Literackie gotowanie, czyli książka na talerzu”. Greenscren oraz kamera zostały wykorzystana przez młodzież do nagrania i przygotowania relacji filmowych z ich działań.
Uczniowie klasy IV pod okiem pani Beaty i pani Basi przygotowywali przy wykorzystaniu wypalarki upominki dla podopiecznych z DPS na Psarskiem w Śremie. Wydrukowane na drukarce 3D przez panią Magdę gwiazdki wykorzystali natomiast do ozdobienia słodkości dla mieszkańców odwiedzanego ośrodka.
Uczniowie klasy I odwiedzili klasę VI oraz koordynatora Laboratoriów Przyszłości. Młodzież pokazała uczniom klasy I jak działa Drukarka 3D. Wspólnie wydrukowaliśmy piękne gwiazdki. Pierwszaki wykonały piękne pracę plastyczne w których wykorzystali wydruk z drukarki.
Koło filmowe nagrało filmik z Szalonych Szkolnych Mikołajek, który został umieszczony na Facebooku. Pani Gosia że swoimi podopiecznymi zorganizowali fotobudke świąteczna oraz nagrali relacje z jasełek.
Pani Alicja z młodzieżą za pomocą wypalarki wykonali piękne bombeczki, które zostały sprzedane na piernikowym jarmarku w Dolsku.
Również uczniowie z klasy 3 ozdobili swoją klasową choinkę bombkami wydrukowanymi na drukarce 3D.
Czekamy co przyniesie nam styczeń oraz luty.