MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W PRZEDSZKOLU

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji pani dyrektor Małgorzata Sławek odwiedziła dzieci z naszego przedszkola, którym przeczytała wybrane teksty literackie. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały baśni i bajek oraz chętnie wypowiadały się na ich temat.

Gorąco zachęcamy rodziców do codziennego głośnego czytania dzieciom, które wspiera rozwój psychiczny i intelektualny dzieci. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!!!