Przedszkolaki z naszego przedszkola poznały tajniki związane z życiem pszczół

W dniu dzisiejszym  przedszkolaki z naszego przedszkola miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się niespodziewany gość – tata naszego przedszkolaka Ksawerego Zyfferta – Pan Mateusz.

 Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie warsztatów poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się,  ile kwiatów muszą odwiedzić ,aby zebrać kropelkę miodu oraz  czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód.  Miały przyjemność zobaczyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.

Dziękujemy Panu Mateuszowi za tak cenną lekcję😊