Dzie艅 Nale艣nika w naszym przedszkolu 馃槉

Kt贸偶 z Nas nie lubi nale艣nik贸w???

Obchodzony w tym roku 2 lutego Dzie艅 Nale艣nika by艂 doskona艂膮 okazj膮 do zorganizowania w naszym przedszkolu zaj臋膰 i zabaw z jego wykorzystaniem. Tego dnia nie mog艂o zabrakn膮膰 tak偶e akcent贸w kulinarnych. Dzieci pozna艂y przepis na to danie, a  wsp贸艂praca wszystkich dzieci zaowocowa艂a plakatem przedstawiaj膮cym przepis na nale艣niki w graficzny i 艂atwy do zapami臋tania spos贸b. W ka偶dej grupie dzieci wykonywa艂y prace plastyczne i bawi艂y si臋 w zabawy, kt贸rych bohaterem by艂 NALE艢NIK. Wiele radosnych emocji wzbudzi艂 konkurs na 鈥濵istrza podrzucania nale艣nikiem鈥. W tej rywalizacji bezkonkurencyjne okaza艂y si臋 dzieci ze starszych grup. Nie zabrak艂o tak偶e zabawy o charakterze sensorycznym 鈥 dzieci  zawija艂y si臋 wzajemnie w koc tworz膮c 鈥炁紋we nale艣niki鈥. Du偶o by艂o przy tej zabawie 艣miechu i rado艣ci.

Dzieci mia艂y r贸wnie偶 okazj臋 wykaza膰 si臋 w艂asn膮 inwencj膮 podczas wykonywania indywidualnych prac plastycznych oraz przygotowywania deseru w postaci nale艣nik贸w z ulubionymi dodatkami. Zdecydowanie najprzyjemniejszym i  najbardziej wyczekiwanym momentem ca艂ego dnia by艂a degustacja samodzielnie skomponowanego deseru. 

Dowodem na wyj膮tkowo艣膰 Dnia Nale艣nika jest za艂膮czona galeria zdj臋膰, do obejrzenia kt贸rej serdecznie zapraszamy.

聽NALE艢NIKI S膭 SUPER!!!

z 4