10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada w naszym przedszkolu  obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godz. 11.11 – jednocześnie przyłączając się  do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znanych wierszy „Katechizm polskiego dziecka” , „Powiewa flaga” czy „Barwy ojczyste”. Średnia grupa miała możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego „Polak  mały”. Ponadto dzieci z każdej grupy wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten dzień. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.