NARODOWE CZYTANIE 2021

W dniu 03.09.21r. miała miejsce dziesiąta, jubileuszowa Ogólnopolska Akcja „Narodowe Czytanie 2021”. Tegoroczna jej odsłona odbywała się na dolskim rynku w nocnym anturażu. Zamienił się on w mieszczańską enklawę familii Dulskiej. Podczas występu zaprezentowano widzom fragmenty dzieła G. Zapolskiej. Nasza szkoła była współorganizatorem tego wydarzenia w gminie Dolsk. Czytanie „Moralności pani Dulskiej” poprzedziło odczytanie przez Dyrekcję Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Masłowie listu od Prezydenta RP. Następnie młodzież ze Szkolnego Koła Teatralnego „Pozytywnie Zakręceni” wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Dolsk, radnymi oraz wicedyrektorem naszej szkoły i rodzicami zaprezentowała na plenerowej scenie obłudę i ukazała całą prawdę o filistrach – ich materializmie i bezideowości.

W akcji wzięli udział:

Dulska – pani Barbara Wierzbińska, pani Anita Towarek, pani Daria Rosiak, Julia Mazurkiewicz
Dulski – pan Jacek Woroch
Hesia – Kalina Wojciechowska
Mela – Aleksandra Antoniewicz
Zbyszek – pan Paweł Taciak
Hanka – pani Anna Ogrodnik

Oprawa muzyczna:
Śpiew – Iwona Jurga
Instrumenty klawiszowe – Lech Nawrocki
Gitara basowa – Jarosław Synowiec
Oprawa dźwiękowa i oświetlenie:  pan Witold Opielewicz.
Ponadto: pani Małgorzata Sławek, pani Beata Szafraniak (reżyseria), Anita Rosiak oraz Zofia Paszczak.