SUKCES NASZYCH UCZENNIC W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

 „NAJORYGINALNIEJSZY AFISZ TEATRALNY DO PRZEDSTAWIENIA BALLADYNA WG JULIUSZA SŁOWACKIEGO”

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie zaprosił uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie ,,Najoryginalniejszy afisz teatralny do przedstawienia Balladyna wg Juliusza Słowackiego. Jego celem było upowszechnienie znajomości ,,Balladyny”  J. Słowackiego w związku z wyborem utworu do Narodowego Czytania 2020, promowanie aktywności twórczej oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, rozwijanie kreatywności. Dziewięć uczennic naszej szkoły (sześć z klasy VII oraz trzy z klasy VIII) przyjęło ów zaproszenie i wykonało nietuzinkowy plakat do dramatu Słowackiego. Niezwykle miło nam zakomunikować, iż dwie uczennice naszej szkoły odniosły w nim sukces, zdobywając II miejsce – Patrycja Krawczyk z klasy VIII oraz wyróżnienie – Kinga Peplińska z klasy VII. Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne, gdyż do kapituły konkursowej wpłynęło ponad osiemdziesiąt prac z całego województwa w ich kategorii wiekowej.

Zobacz link z ogłoszeniem wyników