WSPÓŁORGANIZOWANIE OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „NARODOWE CZYTANIE 2019”

        W dniu 07.09.2019r. odbyła się OGÓLNOPOLSKA AKCJA „NARODOWE CZYTANIE 2019”, która została zainaugurowana już 2012r. przez Parę Prezydencką. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Nowele polskie”. Nasza szkoła była współorganizatorem tego wydarzenia w gminie Dolsk. Czytanie nowel poprzedziło odczytanie przez Panią Burmistrz listu od Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Następnie dzieci i młodzież oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie zaprezentowali na dolskiej scenie inscenizację zatytułowaną „Czego nie widać w lustrze…” na motywach „Katarynki” Bolesława Prusa. Reżyserem spektaklu była Pani Beata Szafraniak, którą wspierali w przygotowaniach: Pani Anita Towarek, Pani Magdalena Socha oraz Pan Jacek Woroch. Następnie przyszedł czas na lekturę noweli „Dobra pani”. Swoje zdolności oratorskie zaprezentowali wówczas, m.in. Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Masłowie – Małgorzata Sławek, Radni Miasta i Gminy Dolsk oraz rodzice uczniów naszej szkoły.

 Na zakończenie przy herbatce oraz pysznych domowych wypiekach, które przygotowali nasi wspaniali rodzice, dzieliliśmy się wrażeniami po odbytej lekturze.

Autor notatki: B. Szafraniak   


« z 2 »