OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

            W miniony poniedziałek po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu, który w bieżącym roku szkolnym obchodzony był pod hasłem „RAZEM TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”. Głównym jego celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na niebezpieczeństwa czyhające na nich w sieci, ale również podkreślenie, że to każdy z nich odpowiedzialny jest za budowanie kultury szacunku w wirtualnym świecie. Ponadto organizatorzy: p. M. Socha, p. A. Towarek  oraz p. B. Szafraniak chciały poprzez obchody DBI uświadomić młodemu pokoleniu, że podstawą edukacji sieciowej powinny być wartości, którymi należy się kierować, nie tylko w kontaktach internetowych – szacunek, odpowiedzialność i zdrowy rozsądek.

 Uczniowie w ramach obchodów   DBI mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny „W sieci” w wykonaniu klas uczniów klas IV, wziąć udział w konkursie na: najciekawszego mema, plakat oraz kodeks promujący bezpieczeństwo w sieci, a na zakończenie zmagali się zaś z quizem nt. wirtualnego świata. Niekwestionowanymi zwycięzcami w kategorii klas I – III okazali się być pierwszoklasiści, w grupie uczniów z klas IV – VII natomiast zwyciężyli siódmoklasiści.

Autor notatki: B. Szafraniak


« z 2 »