WYCIECZKA DO POZNAŃSKIEGO PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNEGO W POZNANIU LABORATORIUM WYOBRAŹNI

 LABORATORIUM WYOBRAŹNI

Dnia 03 lutego 2018 roku z samego rana grupa uczniów klasy 7 pod opieką Pani Joanny Galler-Włodarczak, Pani Małgorzaty Sławek i Pani Beaty Szafraniak wybrała się w pełną emocji wycieczkę edukacyjną. Głównym celem było Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu.

Naszą wspaniałą naukową przygodę rozpoczęliśmy od ścieżki edukacyjnej z największą mapą Europy w Poznaniu, panelami fotowoltaicznymi oraz  zegarem słonecznym. Następnie udaliśmy się na trzygodzinne warsztaty edukacyjne. Pierwszą ich część stanowiły zajęcia laboratoryjne, gdzie uczniowie wcielili się w młodych chemików badając m.in. właściwości substancji. Na zakończenie każdy mógł skomponować własny perfum z najróżniejszych baz zapachowych. Druga część to zanurzenie się w niesamowitym, tajemniczym świecie przestrzeni kosmicznej. Prezentacja w planetarium pozwoliła uczniom zagłębić się w tajniki innych planet i układów planetarnych. Na zakończenie czekały na uczniów niesamowite doświadczenia fizyczne z zakresu hydrostatyki, magnetyzmu czy hydrodynamiki.

Wszystkie zajęcia były prowadzone pod okiem ekspertów i dydaktyków, ale najważniejsze, że uczniowie sami mogli przeprowadzać wszystkie eksperymenty czy doświadczenia. Była to niesamowita interaktywna lekcja, która mamy nadzieję rozbudziła zainteresowania młodych ludzi i pozwoliła lepiej im zrozumieć otaczający świat.

Wycieczka była też wspaniałą okazją do zawierania nowych znajomości ponieważ uczestniczyli w niej także uczniowie innych szkół : SP Dolsk i SP Bodzyniewo.

Autor notatki: M. Sławek