Z WIZYTĄ W SEJMIE

Jeszcze przed wschodem słońca grupa uczniów z naszej szkoły udała się do stolicy, by na zaproszenie posła na sejm RP pana Tadeusza Tomaszewskiego zwiedzić budynek Sejmu i Senatu przy ulicy Wiejskiej.
Uczniowie po szczegółowej kontroli mieli okazję przyglądać się pracy posłów, przejść korytarzami i stanąć na najsłynniejszych schodach. Poseł Tadeusz Tomaszewski osobiście opowiedział im o trudach tej służby a także przeprowadził mały test z wiedzy o strukturach i funkcjach rządu. Najbardziej aktywnych uczniów nagrodził egzemplarzami Konstytucji RP z specjalną dedykacją.
Była to również okazja do zwiedzenia Warszawy.
Dziękujemy członkowi zarządu powiatu panu Marek Sikorski za zorganizowanie tego wyjazdu.
To była ciekawa lekcja obywatelska.